| anonim_4396 a întrebat:

De ce se intorc pasarile calatoare la cuiburile lor? Va rog fara raspunsul de genul: "Pai tu de ce te-ai intoarce acasa etcc" dati raspunsuri ca si cum v-ar intreba intr-o tema de limba romana aceasta intrebare adica trebuie serioasa

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu de ce te întorci acasă?
Pa, pa.

| Flav a răspuns:

Sunt ca femeile.

| Vizitiul a răspuns:

Pentru ca a trecut anotimpul rece.

| cornculapte a răspuns:

Toata lumea se intoarce la un moment dat de unde a plecat. happy

| Ronnix a răspuns:

Daca tu ai pleca in strainatate pentru o perioada de timp... cand te-ai intoarce acasa, nu te-ai intoarce la casa ta? Exact asa si cu pasarile. happy
O zi buna! happy

| FeFy` a răspuns:

Cocorii, berzele, randunelele se intorc din tarile calde la fiecare inceput de martie. Le puteti vedea pe cer in stoluri in forma de V. Berzele se intorc intotdeauna la cuiburile lor. Migratia anuala a pasarilor este unul din marile mistere ale naturii. Pasarile strabat mii de kilometri in zbor pentru a se salva de frigul iernii, iar primavara se intorc acolo de unde au plecat. Multe dintre ele se pierd pe drum.

| anca943 a răspuns:

Se intorc la noi deoare ele emigreaza toamna pentru ca este frig si se intorc primavara deoarece este cald.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prefera sa stea in cuibul lor decit sa stea cu chirie in cuiburile din tarile calde laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce dracu sa le faci la ciori ca vin dale dracuu in tarile noaste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cucu bau!