| LoLyCa a întrebat:

De ce unii copii isi mint parintii?!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Omul minte de nevoie, de plăcere!
Pa, pa.

| didiDia a răspuns:

In principal ii mint din cauza fricii de pedeapsa.(pedeapsa survenita in urma aflarii adevarului)

NOname
| NOname a răspuns:

1. Pentru că aceasta este educaţia, pe care au primit-o de la părinţi.
2. Pentru că au părinţi mai încuiaţi şi se simţ neînţeleşi.
3. Pentru că nu vor să fie judecaţi/pedepsiţi, etc.

| Dash a răspuns:

Pai asta e ceva 100% normal.
Tu n-ai incercat niciodata?

| 4b a răspuns:

De ce unii parinti isi mint copii?! sad

| Annie a răspuns:

Pai unu din motive ar fi sa le ascunda ceea ce fac deoarecele le astea teama ca parinti nu-i lasa sa faca acele lucruri sau sa se dea tarisi smecheri in fata prietenilorthinking

| noi3 a răspuns:

Parintii nu inteleg.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Si de unde sa stim noi? :]]. Treaba lor daca isi mint parintii. laughing Nu este treaba noastra.

| Zady a răspuns:

Cel mai des intalnit motiv pentru asta este frica, cele mai multe minciuni sunt cele de genul nu tati nu eu am spart-o sau ar mai fi lipsa comunicarii sunt multe morive si nimeni nu le stie pe toate poate doar vor sa experimenteze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din diferite motive :
1. au parinti cu dezabilitati mintale, si le este frica sa nu ia bataie
2. au inceput de mici sa minta, si nu se mai pot lepăda de minciuna
3. sunt provocati de alti copii ( anturajul ), ca sa arate ca sunt smecheri
4. le place
5. isi pot mintii parinti si ca sa protejeze un frate sau un coleg
Si mai pot aparea mai multe motive... fundita?

| Andreeaaaaaa a răspuns:

Ca sa scape de problemeoh go on.

| Ninjely a răspuns:

Sunt mai multe situatii: ori pentru ca au facut ceva ce cred ca e un lucru rau si le e frica sa nu i pedepseasca sau sa ii bata (depinde de ce a facut fiecare).

Funda?