| Diana_7451 a întrebat:

De mult timp incerc sa-mi conving parintii sa ma lese sa am un animal de casa. Am insistat mult, dar nu functioneaza. Dati-mi va rog niste sfaturi pentru ai convinge. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Deea a răspuns:

Depinde ce animal vrei sa iti cumperi. Daca vrei un caine si stai la bloc nu garantez ca o sa iti cumpere dar daca vrei un hamster sau pesti sau papagali sau alte animale de genul asta o sa iti cumpere daca mai insisti putin sau cand vezi la televiozr sau pe internet animale din astea fa o fata trist si zi "Ce mi-as dori si eu puppy dog eyes "

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Si eu am refuzat sa le cumpar fetelor mele un caine sau o pisica, din simplul motiv ca am stiut ca tot eu voi avea grija de animal, nu poti neglija patrupedul. Iti face program, trebuie scos afara, pe orice vreme, dus la veterinar, vaccinat, e cheltuiala si cu mancarea, cu dresajul. In final, am facut un compromis si le-am cumparat 2 broaste testoase, ele stau cuminti in vasul lor. Tin insa sa-ti spun ca de 3 ani numai eu ma ocup de ele, ei ce zici?

| Andreea_7493 a răspuns:

Pai cumpara-ti si vin-o cu el acasa.Doar nu o sa te dea afara din casalaughing