| RamonaMn a întrebat:

Cum mi'as putea convinge parintii sa ma lase sa am un animal de casa? :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa-i intrebi care este animalul lor preferat, sau cel al unuia dintre parinti, asa poate faceti un compromis sa fiti toti 3 multumiti - cel mai nimerit ar fi un acvariu mic cu pestisori, prezenta lor in casa nu deranjeaza pe nimeni, ar mai fi un canar sau papagal :-)

12 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Le poti explica ca numai ingrijind animalutu capeti responsabilitate care mai tarziu iti v-a folosi.
Dar trebuie sa te tii si de cuvant.

Anna
| Anna a răspuns:

Ce fel de animal? Caine, pisica? Nu-ti recomand sa tii animale in apartament, o sa le chinui tare.La fel ca si oamenii, isi doresc sa aiba libertate, sa se joace in aer liber.sa se bucure de viata!

| DenissaDeea a răspuns:

Trebuie in primul rand sa le dovedesti ca esti responsabila...
Parintii daca vad ca esti responsabila in a ingriji un animal vor accepta sa tii un animal in casa(ca un sfat opteaza pentru un animalut mai usor de ingrijit)

| Annitu a răspuns:

Martie 09laughing oholaughing

| RamonaMn explică:

Stau al bloc sad

| alina si florin a răspuns:

Mai asa eram si eu cand eram mik dar atunci cand am avut un animal tata mi a spus ca trebiue sa imi asum responsabilitatea eu am acceptat dar dupa un timp am inceput sa uit de el dandu-i mama sa manance asa ca trebui sa iti asumi responsabilitatea

| amstaff a răspuns:

Dar parintii tai au deja unul happy

| Teardrop:] a răspuns:

Pai incerac sa le arati cat de mult iti doresti un animal de casa si incearca sa demonstrezi cat de responsabila esti pentru a avea unul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de casa?

| axe22 a răspuns:

PUR SI SIMPLU CUMP UNU SI IL FACI MAMEI TALE CADOU

| caly a răspuns:

Si ieu imi doresc acelasi lucru. cati ani ai? scrieti id-u meu va rog! calina_bubulina2yahoo.com

| caly a răspuns:

Si eu imi doresc acelasi lucru scrieti ID-u meu va rog! calina_bubulina