| jorge09 a întrebat:

De obicei in prima zi de scoala trebuie sa ducem ghiozdan sau ceva cu noi?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Trebuie sa ai un caiet/vocabular si un pix. Mai mult de o ora nu o sa stai, nu trebuie sa ei ghiozdanul. Doar un caiet ca sa scrii orarul. Numai bine si succes in noul an scolar. happy Funda? happy

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Depinde. Daca esti inca in invatamant obligatoriu, pana in clasa a 10a inclusiv, esti sanse de 99% sa primesti manualele in prima zi, si pe langa un carnetel+pix, ar fi ok sa ai un ghiozdan la tine pentru a-ti fi comod sa transporti manualele.

| ascovit a răspuns (pentru ascovit):

Sunt sanse*

| thewomaninwhite a răspuns:

Doar ghiozdanul daca esti la scoala ca sa iti pui cartile pe care ti le da.