| DaReZon a întrebat:

Deci am intrat la profilul Filologie. Acum sunt 3 categorii: Filologie, Filologie Franceza si Filologie Engleza. Eu vreau sa ma duc la Filologie Engleza. Ce trebuie sa fac acum ca sa merg in aceasta clasa?

8 răspunsuri:
| iulia7621 a răspuns:

Buna,eu am intrat la filologie-engleza si pentru asta am dat un examen la sfarsitul lunii mai. si sa stii ca e profil doar de filologie simplu, nu poti sa alegi acum din cele trei.

| Sheisshe a răspuns:

Hey Woozie!

La profilele de limba, trebuie sa dai examen(Care s`au dat acum vre`o 2 sau 3 luni)
ATENTIE-fi atenta, e bilingv sau intensiv? Examenul e valabil doar la bilingv, daca e intensiv, poti sa te duci si il pui si pe acela pe lista
Sper ca te-am ajutat
Bey Bey

| DaReZon explică (pentru Sheisshe):

Te rog raspunde si aici: Deci este intensiv. Eu vreau acum sa pun intensiv engleza. Acum sunt ingrijorat ca toti vreau la intensiv engleza si a sa fie o batalie. Dupa cum ii selecteaza pe elevi? media de la engleza, media finala sau dupa ce?

| alexutsssa a răspuns (pentru DaReZon):

La ce liceuu?

| Sheisshe a răspuns (pentru DaReZon):

Pai se iau toti de la intensiv dupa mediile de absolvire si se trec in clasa respectivahappy

| AndreeaBz a răspuns:

Te duci la secretariat si spuihee hee. pur si simplu.

| ladybug17 a răspuns:

Ca sa intri la Filologie Engleza este necesar sa dai un examen, probabil s-au dat deja, cred ca este prea tarziu, trebuia sa te interesezi mai din timp!

| lextar113 a răspuns:

Alege filologie simpla