| Andre34eaMaria a întrebat:

Deci,ce se intampla daca am media neîncheiată la muzica semestrul îsta? Pana acum am doar o notă. Pana acum am fost un elev de nota 10 dar anul îsta am inceput sa cad. Imi poare spune cineva ce se intampla cu media neîncheiată? Țin sa mentionez ca sunt clasa a VII.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ramai cu media neincheiata esti declarata amanata la muzica si o sa trebuiasca sa obtii note pentru sem.I in primele 4 saptamani ale sem.II. Am vazut si o propunere sa fie 8 saptamani, daca scoala nu incepe fizic de la inceputul sem.II (8 februarie).

| T0T a răspuns:

În principiu ești în pericol să rămâi cu situația neîncheiată. E mare stres în școli acum ca copiilor să li se încheie situația. Dacă nu ești prezentă la ore te poți trezi cu scrisori acasă. Este și posibilitatea ca media să fie încheiată în semestrul 2.
Din câte știu s-a procedat și înainte ca în primele 8 săptămâni din semestrul 2 media să trebuiască să fie încheiată. Nu știu atât de bine dispozițiile legale ca loandelsal, totuși. Îți spun din experiența personală. Ideea e că media tot trebuie încheiată sau rămâi corigent.