| dkzjshabskdodi a întrebat:

Deci eu am anul asta bacul la ist geo și romana n am nicio idee cum sa ma apuc de învățat, eu sunt genul care nu prea învața

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Începi prin a lua cărțile în mână și a le deschide la pagina 1. Se citește de la stânga la dreapta și de sus în jos, de la prima pagină spre ultima pagină.

Sau vrei niște sfaturi magice pentru a învăța fără niciun efort?

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă să prinzi din mers sau să iei meditații dacă vrei să treci

| Paul_Ciobanu_1996 a răspuns:

Daca nu ti place sa inveti, apuca-te de studiat, atunci laughing

| Bobes_Matei_ a răspuns:

Ca cineva care a învățat geografia în ultimul an pentru bac, trebuie să știi cam TOT ce se află în Europa și unde! Munții cutare de unde, râul cutare prin ce țări trece, capitale, cel puțin 5 orașe de enumerat! Partea a doua este să cunoști geografia României cu munți și lacuri și râuri cap-coadă, gen ți se dă o hartă doar cu niște schițe să reprezinte munții, râurile și orașele și să știi unde ce se află! Asta a fost la mine în 2019 la profil de filologie