| anonim_4396 a întrebat:

Salut cei care au dat bacul anul trecut..Cand v-ati apucat de invatat? eu il dau la biologie, mate si romana.Este greu? Imi este o frica.mie si frica sa ma apuc de invatat.

Răspuns Câştigător
| Ellenaroxy a răspuns:

Eu sunt de acord cu salexa trebuie sa te apuci din timp nu este tarziu iar cei care au invatat in ultima luna si au avut rezultate se numeste copiat 100%sau ei au mai invatat si doar a trebuit sa mai repete nu te baza pe copiat pentru ca nimeni nu mai invata! adica si daca ai putea copia nu ai avea de la cine... la romana nu cred ca ai nevoie de ajutor tot ce ai nevoie iti preda profesoara la clasa la matematica o sa ai nevoie de ajutor si la biologie este doar de citit adica de invatat nu ai de ce sa dai bani pe meditatii nu este foarte multa materie in plus ca ai timp sa citesti de 100 d ori cartea

| alevip a răspuns (pentru Ellenaroxy):

Cum copiat 100% daca vrei inveti toata materia de la limba romana in 2 zile stai si inveti toata ziua si materia e recent acumulata si de copiat cel putin la mine in sala nu s-a pus probleme in alta parti poate da

| Ellenaroxy a răspuns (pentru alevip):

La romana in 2 zile sa inveti? poate sa ai habar 1 % din materie happy nu ai cum sa inveti eu stateam 12 ore pe zi la mate timp de 3 luni si am luat un amarat de 7 laughing si u imi mananci gagosi aici inveti in 2 zile. in 2 zile poti doar sa citesti materia la romana dar de invatat nu ai cum laughing

| alevip a răspuns (pentru Ellenaroxy):

Am dat la romana, istorie si geografie si nu trebuie sa tocesti daca citesti ramai cu ceva in cap, sfat nu fiti tocilari bucurati-va de clasa a 12 la maxim anii de liceu sunt cei mai frumosi la facultate nu mai e atmosfera aia.

| Ellenaroxy a răspuns (pentru alevip):

Mda nu sunt de acord cu tine... si automat iti ramane ceva in cap dar nu suficient cat sa stii happy sau sa faci ceva cu materia aia si mai bine sa toceasca in clasa a 12 a decat sa se distreze o viata si sa moara de foamehappy ee mai trebuie sa mai existe si prosti dar acum...

10 răspunsuri:
| CryChristiAN a răspuns:

Ai uitat sa adaugi bac-ul de competente digitale/lingvistice.

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Mie mi-a fost prea frica sa ma apuc sa invat din timp..asa k m-am apucat de invatat inainte cu vreo 2-3 luni inainte de bac si l-am luat cu brio! acum sunt anul 1 la fac.laughing si nu am invatat deloc pe parcursul anului cum a zis cineva de aici putin mai sus,, la matematica in clasa a 12-a am avut media 5 la mate si am luat la bac 6, 75...la romana am avut media 6...si la bac am luat 7.80 ca sa le fac la toti in ciuda laughing sa moara lumea de necaz laughing

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Fara meditatii! retine! fara meditatii

| alevip a răspuns:

Eu am invatat in ultima saptamana cu 2 zile inainte de fiecare proba si am avut rezultate foaret bune si fara niciun stres bucura-te de clasa a 12 la maxim

| Dereglatmintal a răspuns:

Apuca-te de pe acum. daca stai cu frica n-o sa rezolvi nimic. Deja e cam tarziu, apuca-te odata.

| SAlexa a răspuns:

Eu am facut meditatii tot anul si la materii precum romana ar trebui sa te apuci din timp, eu am invatat in ultima luna si am luat 8.80.
Insa,mai bine te apuci de acum ca e multa materie si eu atunci cam intrasem in panica.La biologie iti recomand sa faci meditatii si dupa fiecare meditatie sa inveti tot ce iti preda, eu asa faceam la istorie.happy
Succes!