| Hattoldy a întrebat:

Deci in clasa 9-a am avut o profesoara de modul m2 cu care m-am inteles de perfectie, da mi-a placut materia era usor de retinut si eram printe primi la ea.

apoi in clasa 10-a profesoara s-a transformat intr-o zgripturoaica din cauza problemelor de acasa. -.- adica se ia de elevi etc.

mneh, faza e ca e materie care se incheie la sfarsitul anului si eu am abia 1 nota cred la ea sau chiar nici una [findca nu a vrut sa-mi puna, am mai avut 1 5 si-un 6, dar nu mi le-a pus. ] si ea imi spusese acum 1 saptamana ca daca nu avem 10 note sau cat zicea? [cred ca n-am inteles bine] ca nu pot trece.
faza e ca profa nu prea mai e de discutat cu ea. si tot imi bate apropo-uri ca nu voi trece la ea...
materia s-a schimbat urat findca acum e 10% informatii 90% mate.
si eu urasc matematica.
... si imi e frica sa nu ma lase corigent

Asa, a doua problema e ca pe semestrul 1 in ultima luna am avut probleme grave de sanatate. si nu prea am mai putut veni foarte mult, in mare parte nu eram prezent la ore... si nu am primit nici scutiri, si am fost lasat la fizica, biologie, informatica cu media neincheiata la fizica, bio am incheiat dar la informatica in prima saptamana nu a venit, a 2-a nu a venit, a 3-a nu a venit iar. si a 4-a nu am mai fost eu findca am prins o gripa. si sunt racit, am febra, dureri in gat grave si nici nu pot vorbi. si acum a inceput deja scoala de 1 luna si eu inca nu mi-am incheiat media la informatica. ce naibi mai pot face? ca nu am mai avut media neincheiata...

astea cam sunt singurele materii la care imi e frica in momentul de fata sad modul m2, si informatica.

ma rog, mai e si o profa tot balaur cu 7 capete gen, da la aia ma descurc, am laut un 7 la o testare, mai iau eu pana-n iunie vreo 2 3 note si trec xD

1 răspuns:
| Bica_Madalina_1993 a răspuns:

Complicata situatie, ar trebui sa mearga parintii tai sa discute cu profesorii pentru a remedia situatia, insa daca acest lucru nu este posibil mergi tu si discuta cu fiecare profesor in parte, fa-i sa inteleaga ca tu iti doresti foarte mult sa inveti insa datorita problemelor de sanatate nu ai avut aceasta posibilitate, daca nici ei nu te inteleg incearca sa vorbesti cu directorul, poate el te intelege si discuta cu profesorii respectivi.