| anonim_4396 a întrebat:

Deci...nu am luat bilingvul si am vazut ca nici nu era nevoie de el. Vreau la intensiv engleza, si mai nou am auzit ca pot pune o astfel de optiune insa va trebui sa dau un examen pentru intensiv la toamna, dar se va da in scoala. Cum e cu examenul asta? Ce se intampla daca nu il iau (liceul nu are profilul respectiv fara bilingv)?

1 răspuns:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Pai daca nu il ei, o sa te repartizeze la un alt profil. Daca nu intri acolo, poti face un semestru sau un an la alt profil si apoi sa le spui parintilor sa te mute la intensiv.O sa dai iar un examen si ma gandesc ca atunci o sa fi pregatita( in caz ca nu iei de prima oara). Bafta!