| MadaMadalici a întrebat:

Din ce sa dau a 3-a proba la bac. Am de ales intre geografie si economie? geografia imi place si invat cu placere dar dupa vreau sa dau la drept si am nevoie de economie pentru facultate. Ce spuneti?

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Pai eu intai iti recomand sa treci bacul, daca iti este greu sa inveti economie da la geografie si ai timp de economie dupa. daca nu iti este greu cu economia mai bine invata de acum.happy

| Dzeko7 a răspuns:

Alege materia la care crezi ca vei face mai bine. Daca iti place geografia da-i la geografie pentru ca sigur iti va veni mult mai usor.

| Bianca996 a răspuns:

Eu stiu ca la drept dai admitere la economie, deci tot trebuie sa o inveti, asa ca mai bine o inveti acum si dai bacul la economie..parerea mea. Dupa bac nu o sa ai timp sa inveti economia pentru admitere, deci tot o sa trebuiasca sa te apuci din timpul scolii de ea.