| Fineness a întrebat:

Dintre mate-info, filologie si stiinte sociale ce ati alege?
Va rog sa argumentati! Fundita.

Răspuns Câştigător
| Schnitzel a răspuns:

Pai toate sunt bune. Mate-info iti asigura multe oportunitati la facultate dar fizica si chimia nu sunt deloc punctele mele forte.Filologia are de obicei bilingv fapt pentru care o prefer[imi place mult si romana] si stiintele sociale.materii umane, cu mai putine limbi si matematica putin mai aprofundata, adica ceva intre mate-info si filologie, inclinand mai mult spre uman. Dintre toate eu aleg filologia, pentru ca fac intensiv engleza, literatura[pe care o ador] si se bazeaza pe comunicare si creativitate: exact ce imi place mie

8 răspunsuri:
| Bianca3108 a răspuns:

Mate-Info; Ma pricep mult la matematica si la informatica si de-aia happy

| Akuryo a răspuns:

Pai eu sunt intr-a 10-a la mate-info intensiv info si mi-am ales profilul asta din mai multe motive, adica am mai multe optiuni pentru facultate.La filologie nu este erau adica la uman efectiv ti se rupe de scoala, de la filo nu am auzit pe nimeni vreodata plangandu-se, desi au si ei latina si istoria care ii omoara.La socio stiu ca nu faci latina si ca dintr-a 11-a faci in continuare mate, fizica, chimie si biothinking si pe acolo este tot usor, doar ca ei mananca mai multa psiho, logica si materii de genu':-&

| sunt a răspuns:

Eu as alege mate-info, pentru ca sunt foaarte buna la materiile mate, fizica, chimie, si de astea... insa tu poti alege orice doresti. Si filologie este un profil foarte bun, in care este vorba despre logica, deci cred ca si asta este bine. Despre stiinte sociale nu stiu ce sa zic. Majoritatea vreau sa intre acolo pentru ca este foarte simplu, insa nu prea cred ca o sa te ajute in viata. DEci eu as alege mete-info, sau daca nu filologie. SPer ca ti-am fost de ajutor. Bafta!

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,eu am ales mate-infohappyAsta ca sunt pasionat de informatica, dar tu alegi ce iti place mai mult! O seara placutahappy

| Eric1609 a răspuns:

Eu as alege mate info deoarece pentru mine este o pasiune adica eu iubesc matematica si ma pricep mai bine ca la alte materii

| Eric1609 a răspuns:

Sall,stiu ca e cam tarziu sa ti spun sau nu te intereseaza dar ac am ajuns la Liceul Gheorghe Titeica la Filologie bilingv.Asa ca uita de alegerea mea din 2011.

| GaNgSty a răspuns:

Filologie findca este o materie la care trebuie gandire logica iar la mate trebuie sa te chinui sa calculezi sa faci legatura daca nu stii un calcul s-a dus toata problema... iar stiinte sociale nu prea sunt cautate in domeniul afacerist... filologia te poate face avocat foarte foarte bine platit sau psiholog la fel foarte foarte bine platit si multe multe altele in general lucruri bine platite la care nu trebuie sa te ostenesti, daca inveti bine engleza te pui la o firma de relatii cu, clientii e super.
Bafta!

| Sandrutza a răspuns:

Eu as alege stiinte sociale