| Crypt a întrebat:

Doresc, sa iau 5 la matematica sa trec clasa a 7.
Dau teza din teorema lui thales si reciproca lui din ari si etc.
Ce sa invat usor cum sa invat dati-mi siteuri folositoare cu excerciti rezolvate si explicate va rog, ajutati-ma :**

5 răspunsuri:
| Rikudou a răspuns:

T. lui Thales spune ca o perpendiculara la o a 3-a dreapta intr-un triunghi formeaza segmente proportionale pe celelalte 2 drepte sau pe prelungirile lor.Aici vei gasi tot ce ai nevoie:
http://www.matematica.com.ro/......a1571.html

| missmine a răspuns:

Http://www.slideshare.net/BeaMotisan/probleme-rezolvate
http://forum.matematic.ro/......wtopic.php cauti si in caiet! te uiti in general la formule pe acelea trebuie sa le sti.imi dai fundita te rog?

| ChocaholicBi a răspuns:

5? Nu mai bine pui mana pe carte si iei o nota calumea?
Cu media 5 nici la liceu nu intrii laughing

| Crypt explică (pentru ChocaholicBi):

Am 8 la tot in afara de mate. Clar!?

| ChocaholicBi a răspuns (pentru Crypt):

Okay. Nimeni nu e bun la mate de obicei. Nici eu nu prea sunt.