| AvalohAlyn a întrebat:

E adevarat ca eu in a 11 si a 12 la profilul filologie(m-am transferat recent) nu voi face matematica,fizica, chimie si biologie? Ce materii voi face in locul lor daca e asa?

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Eu sunt la filologie, si da, este adevarat. Materiile pe care le vei face sunt Lb. Romana, Istorie, Engleza, Franceza, Geografie, Latina, TIC, Sociologie ( doar in clasa a 11-a ), Economie ( doar in clasa a 11-a ), Ed. Plastica, Ed. Fizica, Stiinte ( concentreaza mai multe informatii ce au legatura cu stiintele exacte ). In rest faci optionale cu gramada, la Romana, Istorie si Latina. Vei avea multe ore de Romana, Isotire si Limbi Straine. Deci, practic, Matematica, Fizica, Chimia si Biologia sunt compensate in ciclul superior al liceului doar cu o caruta de optionale.

3 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Nu se mai face matematica, biologie, chimie, fizica, in schimb noi am facut stiinte( toate materiile reunite intr-una) si dieta si nutritie + optional la engleza, romana, franceza, istorie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| eveliiina a răspuns:

Mate, fizica si bio am facut optional, o ora pe spatamana, iar restul materiiolr sunt destul de grele mai ales sociologia si geografia happy