| AvalohAlyn a întrebat:

E adevarat ca la filologie nu mai faci din a 11 matematica,chimie,fizica, biologie si informatica? Ce se face in locul lor?

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

E adevarat partial. Eu sunt la filo si din clasa a 11-a nu mai faci mate, fizica si chimie, dar faci biologie si tic (tehnologia informatiei) cate o ora pe saptamana. Celelalte sunt inlocuite cu optionale. Eu am 6 optionale pe saptamana. Aceste optionale sunt propuse de profesori si, in general, se bazeaza pe ceva materie in plus la obiectele de baza. Adica, se mai face ceva pregatire in plus la romana, engleza, franceza, istorie, etc. Avem si unul de educatie fizica, bucuria mea si a baietilor din clasa. laughing)
Cam asta e. Seara faina! big grin

| AvalohAlyn explică (pentru Ibrahimovic):

Tu cati ani ai Ibrahimovic?

4 răspunsuri:
| InTheAir a răspuns:

Da. In locul lor faci o singura materie numita Stiinte (care cuprinde un pic din fiecare mentionate de tine mai sus).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| aXandra a răspuns:

Da, e adevărat. Faci științe și TIC.