| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca pot sa fii prost si dabia sa treci liceul dar daca ai bani poti sa faci facultate si la harvard oxford? Sau iti trebuie o anumita medie de ex la oxford sa ai 9-50...

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa inveti sa poti urma o facultate, chiar si la facultatile private unde se intra cu dosarul se ia 50 % media de la bac si 50 %media anilor de studii(IX- XII), si daca sunt multi candidati cu medii mari ai sansa sa ramai pe dinafara.

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cele doua universitati invocate nu-si pericliteaza imensul prestigiu stiintific pentru a scolariza astfel de nulitati descrise de tine.

| thegreatgatsby a răspuns:

Haha, astia de la Harvard nici nu s-ar uita la tine.
Trebuie sa fii destept. Iar daca esti asa si iei bursa, Harvard iti plateste anul scolar (47.500 dolari). Daca nu esti destept, pa.
Harvard cauta oameni unici, oameni care stiu ce vor de la viata, care vor o educatie si care vor avea succes pe viitor, nu orice prost care de abia trece liceul.

| mircea a răspuns:

Ei, vezi? Aici este diferenta. Afara, daca este prost dar ai bani, tot prost ramai. La noi, daca esti prost si ai bani ajungi mare manager sau chiar parlamentar! Ca sa ajungi la Oxford, Sorbonna sau la MTI trebuie sa fii de nota 11 ca sa fii acceptat.

| eewan a răspuns:

Au ei destule afaceri acolo laoxfordlaughing nu au nevoie de banii elevilor. daca te-ai uita cate proiecte si cate contracte au te-ar apuca durerea de capbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii.se spunea acum ceva timp in urma...ca inainte merge diploma si prostul vine din urma.acum e altceva. poti sa ai si mama diplomei, daca nu ai experienta si nu te duce capul. o poti pune in rama. a cam murit a smecherilor.doar no sa platesti toata viata locul de munca.trebuie sa si stii sa faci ceva.mai merge inca la stat ca se iau bani moaca, dar cat tine asta? ai vreo garantie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ie adevarat nu iti trebuie nici un ban sa treci liceul dar daca iti inveti poti sa treci liceeul cu bine dar trebuie sa fi ascultator {ascultatoare} pe bune iti zic