| AvalohAlyn a întrebat:

E grea viata de profesor? Ce aptitudini si calitati trebuie sa ai?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

DA normal că este grea.
Trebuie să fi mereu informat și să te informezi din cărți și internet în domeniul fiecăruia.
Dar depinde de profesor, cei de facultate trebuie să cunoască foarte bine în domeniul respectiv și pe disciplina respectivă.
Trebuie să fi calm, să nu te enervezi să fi maleabil (de treabă).
Să ai un stil prietenesc.

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

E grea viața din cauza banilor dar din punct de vedere al muncii(cel puțin când ajungi mai spre pensie) e destul de facilă.