| AvalohAlyn a întrebat:

Enumerati si mie va rog toate facultatile sau macar cateva dintre facultati la care nu faci matematica deloc si nu trebuie sa stii matematica deloc.Multumesc

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

La oricare facultate se studiaza doar materiile specifice profilului facultatii repsective.

La medicina studiezi anatomia, biologia si altele asemanatoare.

La facultatea de drept studiezi legislatia, adica drept civil, drept penal.

La filologie se studiaza literatura si limbile straine.

Si exemplele pot continua.

Daca nu iti place matematica, trebuie sa stai departe de facultatea de stiinte economice, caci acolo sunt formati economistii, care lucreaza cu matamatica.