| Alessandraa24 a întrebat:

Este cineva pe aici care a fost plecat in alta tara cu bursa Erasmus? happy

2 răspunsuri:
| Alessandraa24 explică:

Uuuh..inseamna ca a fost urat! la ce esti studenta? happy

| Captoresque a răspuns (pentru Alessandraa24):

La medicină, dar a fost urât pentru că nu cunoșteam limba foarte bine și am avut probleme la facultate și pe plan social. Gândește-te și tu, înveți de pe cursuri în germană, le sintetizezi în cap în română, și la examen vorbești în engleză pentru că nu-ți permite germana. Și nu mai zic că e medicină, și știm cu toții cum e cu medicina.

Toată lumea zicea că e distracție cu bursa, dar pentru mediciniști e mai mult un chin.

Și eu când am plecat, mă așteptam la alte lucruri, și din nefericire am dat peste niște oameni încuiați la minte, care se îmbată ca porcii și îți râgâie în față.
Au un gust muzical care, na, după părerea mea este cam de 2 lei, mie nu-mi place. Ori ascultă muzică de radio, ori ascultă folkul lor bășinos. Dar bine, ăsta e subiectivism.
Este și o țară foarte scumpă, iar bursa care mi-a dat-o Erasmus nu-mi ajungea nici măcar să-mi plătesc cazarea la cămin.

Plus că e și frig. Adică foarte frig, mai ales în zona de munte.

Abia aștept să vin în țară și să merg la mare, că nu mai suport, sunt sătulă de munți prăpădiți și de frig, că stau cu 7 pături pe mine când ies pe balcon la o țigară, acum, în luna Iulie.

Pentru alte facultăți, da, e distracție, e mult mai lejer.