| Monyyyyy a întrebat:

Este greu html? Eu nu ma pricep așa bine la programare dar sper sa ma descurc, vreau sa învăț

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum au spus si ceilalti html e simplu, inainte faceam pagini web scriind cateva comenzi in notepad, cam atat de accesibil este html.
Cum ti-a spus si cineva mai sus, ai nevoie sa stii si putin php, css, ca sa integrezi in paginile tale.
Acum e vorba de design, inainte erau niste pagini cu scris pe un fundal galben sau alb, acum conteaza designul deci trebuie sa ai si acolo ceva cunostinte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Html nu prea are legatura cu programarea, deci nu e atat de complicat.

| mihai69 a răspuns:

HTML *nu este* limbaj de programare, ci un mod de a „codifica" niște informații (text, imagini, hyperlink-uri etc.) pentru a putea fi afișate într-un anumit mod pe un ecran. Atât.
Și da, chiar e simplu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este greu deloc. Este basic sa ii spun asa. Este apa de ploaie in comparatie cu restul big grin
Dar daca nu stii html ca dezvoltator web, atunci nu poti sa faci restul.

| Wr3nch a răspuns:

Html e cel mai accesibil din ce vei face.

| Frank51 a răspuns:

Html este 5% programare 95% design, nu ai nevoie de niciun fel de curs sau pregătire ca să te descurci.

| Ineys a răspuns:

Nu prea merge singur HTML. Mai trebuie si niste CSS, si niste PHP niste baze de date, etc etc.
HTML singur e simplu. Trebuie doar sa memorezi niste comenzi.

| PsyhoChild a răspuns:

Html este doar o introducere in ''programare'' in ce vrei sa faci tu