| Bogdan_Ionuț_1998 a întrebat:

Este in Bucuresti vreun liceu sportiv cu profilul handbal? Dau funda ^_^.

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Licee sportive din Bucuresti
Colegiul national Emil racovita inot(fete,baieti) polo in apa,sarituri in apa,tenis de camp
Mircea Eliade si asta are multe tenis,volei lupte,hanbal,scrima etc
Aurel Vlaicu/baschet, rugby(baieti)
anghel Saligny are de toate baschet, handbal, volei badminton et sunt multe
Benjamin franklin/fotbal(baieti) volei(fete)
Octav Onicescu/atletism
Media/handbal(fete)
Mihai I/volei, fotbal(baieti)
traian(fotbal)

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sunt mai multe licee care au locuri la handbal - vezi "Broşura admiterii 2014" de la linkul indicat :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

* Colegiul Tehnic „Miron Nicolescu" - vezi pag. 17
* Colegiul Tehnic „Anghel Saligny" - vezi pag. 18
* Colegiul Tehnic „Media" - vezi pag. 19
* Colegiul Tehnic de Poștă și Telecomunicații "Gheorghe Airinei"- vezi pag. 19
* Liceul Tehnologic "Elie Radu" - vezi pag. 22
* Colegiul Tehnic „Iuliu Maniu" - vezi pag. 23

Toate cele bune.