| anonim_4396 a întrebat:

Eu stiu ca nu se asculta muzica in saptamana patimilor, dar multi nici n-au auzit. Care este adevarul si de ce?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca esti o persoane evlavioasa, te-ai spovedit, te-ai impartasit, cred ca asa trebuie.De asemenea am auzit ca si sexul este un pacat in aceasta saptamana!

| alexa a răspuns:

Probabil pentru ca in spatamana respectiva e aducem aminte de cum a suferit Iisus Hristos si nu trebuie sa fie o saptamana ci una de tristete pentru ca el a patimit si fost rastignit pentru a ne ierta noua pacatele si acum atat sa facem si noi.ca si cum un mort ar zace langa noi in casa

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Nu stiam de asta.ma voi interesa tongue

| Clauditza a răspuns:

Serios?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-a parea un lucru normal (pentru pocaiti). Dar daca facem acest sacrificiu, de ce-l facem doar de Paste? Oare in tot timpul anului nu se gasesc fapte bune de facut? Aaaa, sau acum putem acapara un premiu pentru sacrificiul facut?

| Sulea_Cornel_1979_gqq8 a răspuns:

Se asculta muzica, se asculta Pricesne!