| OmObisnuit a întrebat:

Exista carnet de note special pentru liceu? Adica este unul diferit fata de cel de clasele 1-8? Daca da, are un nume diferit sau i se spune carnet pentru liceu?

3 răspunsuri:
| OdetteSs0000 a răspuns:

Nu există carnet special. Și din ce am observat, nu prea mai trece nimeni note acolo, pentru că există catalog electronic.

| crisu23 a răspuns:

Te duci la magazin si pur si simplu cer un carnet pentru clasele 9-12, da, e diferit de cel de 5 8

| Bizon95 a răspuns (pentru crisu23):

NU am auzit de asa ceva (carnet luat de la magazin)

pentru ca, carnetul de elev NU e numai pentru note, e si pentru faptul ca poti sa demonstrezi asa ca esti elev, ajuta la diverse, de la reduceri pe transport sau la filme, pana la politia care te ridica noaptea de pe strada ca esti beat si urlii la luna big grin

asa ca, contine diverse elemente de autenticare, cum ar fi: sigla liceului, semnatura directorului (sau ceva de genul asta) SI STAMPILA PUSA PARTIAL PESTE POZA (ca sa nu poti inlocui poza)

de la magazin NU iei asa ceva... PUNCT!