| Sava_Alex_1999 a întrebat:

Salut.
Mi-am cumparat un carnet de note pentru liceu dar este ceva ciudat.
Pe el scrie ca e pentru clasele IX-XIII, nu trebuia IX-XIII?
Am un diriginte cam exigent si na, nu stiu daca e bun.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ii pui o coperta și nu vede nimeni. In plus nu e nicio problema dacă scrie așa.

| Violleta2022 a răspuns:

Este un carnet de note, foarte normal, pentru liceu.
Daca faci liceul la zi, cursurile sunt pentru anii IX-XII
Dar daca faci liceul la seral, atunci se faci primii doi ani IX si X la curs de zi si apoi, poti sa mergi la seral, calsele XI-XIII.
Carnetul se poate folosii normal, indiferent ca faci cursul la zi sau seral, chiar din clasa a IX.

| sierra1 a răspuns:

De fapt diru ăla exigent al tău. trebuia să-ți dea carnet (gratuit!)

| Lioana a răspuns:

E bun carnetul. Nu conteaza ca scrie IX-XIII. Clasa a XIII-a se face de catre cei de la seral. Ei fac fac un an in plus. Tu daca esti la zi faci doar 12 clase. La tine pur si simplu va ramane necompletat la clasa a XIII-a. Asa sunt carnetele de liceu.

La seral fac liceul cei trecuti de 18 ani care nu l-au facut la timp.

| DanielVălean a răspuns:

Deci ai cumparat un carnet cuprinzand clasele 9-13? Clasa a 13-a, mi se pare doar, nu sunt sigur, e disponibilă la liceele profesionale.
Daca tu nu te încadrezi in asa ceva, carnetul 9-12 e cel necesar tie.
In ceea ce priveste dirigintele tau, nu stiu ce sa spun, intreaba-l pe acesta daca existenta rubricilor si pentru clasa a 13-a reprezinta sau nu o problema.

| Catalina990099 a răspuns:

IX-XII. Asa trebuie sa scrie.

| OAly a răspuns:

Asa sunt toate carnetele de liceu. Nu-ti face griji.