| Username5973 a întrebat:

Exista vreo metoda de a fi reevaluat? De exemplu: un/o profesor/profesoara are o problema personala cu tine si te-a lasat corigent intentionat.

Se poate face cerere adresata directoarei/consiliului profesorilor pentru a fi reevaluat la materia respectiva, fara a fi nevoie de a participa la examenul de corigenta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista alta posibilitate decat sustinerea si reusita la examenul de corigenta.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Va trebui sa dai corijenta.

| nestiy a răspuns:

Trebuie sa dai si sa iei examenul de corigenta. Stiu tipul acela de profesori si din cate stiam poti merge cu un parinte la scoala si sa faci o reclamatie. Acum Romania e Romania. In Germania la mine nu exista asa ceva.