| andrei_3917 a întrebat:

Explicati-mi sa inteleg bine cate probe trebuie sa trec la olimpiada ca sa intru la medicina? daca trec de faza locala si judeteana intru? ca autimat daca trec de judeteana sunt calificat la faza nationala, dar vreau sa stiu daca sunt calificat la faza nationala sunt admis la medicina? sau trebuie sa ma calific si la cea internationala?

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Pentru a fi admis la Medicina, fara a sustine examen, trebuie sa fii olimpic national sau international, adica nu numai sa participi la aceste faze ale olimpiadei, ci sa si obtii premii.

| lorycykcl a răspuns:

Trebuie sa ocupi un loc bun la nationala din cate stiu eu. gasesti mai multe informatii pe site-ul facultatii la care vrei sa intri, dar trebuie sa ai rabdare sa citesti tot.