| Cici4Mici a întrebat:

Fiind la profilul filologie, ce facultati imi vor ajuta la o cariera cat de cat buna?

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Academia de politie Alexandru Ioan Cuza, scolile de Subofițeri, la litere, filozofie, jurnalism, limbi straine, istorie, geografie.

4 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Nu reflecta nimic profilil de la liceu.
Eu de ex am fost la filologie si acum sunt la medicinalaughing
Dar daca e as sugera Dreptul
Geografia
Limbile Straine rare.

| Bernardus a răspuns:

Nu conteaza profilul de liceu, dar avand inclinatii pe filologie, ma gandesc ca ti-ar placea jurnalismul, psihologia, si limbile straine

| popescucarmen43 a răspuns:

Avocat si sa dai la facultatea de litere, iesi jurnalist

| andrew02 a răspuns:

Drept, Psihologie, Limbi straine, Jurnalism