| anonim_4396 a întrebat:

Filologie sau mate-info? [amandoua bilingv franceza]
Care credeti ca este mai buna? Adica ador istoria si nu ma deranjeaza deloc limba romana! Dar,in acelasi timp,nu ma deranjeaza chimia/fizica si am realizat ca a inceput sa-mi placa matematica (poate din cauza profesorului)
,,,, A si as dori sa mai stiu cam spre ce facultati te poti indrepta? [stiu ca spre toate dar de ex o sa-ti fie greu la ASE dupa ce termini filologia]
FUNDOI la cel mai complex raspuns!

2 răspunsuri:
| Anesiss a răspuns:

Pai am auzit ca acum la orice facultate trebuie sa dai examen de admitere.Nu prea mai conteaza la ce profil esti.Sa sti ca si la mate-info se face romana si istorie.Am mai auzit ca si la filologie se va face matematica pana in a 12 a, dar nu stiu de cand intra in vigoare aceasta lege.Acum depinde, nu cred ca va fi greu.....depinde cat de bine pricepi tu.

| Dana211 a răspuns:

Bune sunt amandoua dar depinde de ce vrei tu sa faci si ce iti place mai mult. Eu personal daca ar fi sa aleg iar m-as duce la filologie din simplul motiv ca bacul este foarte usor si ca nu trebuie sa te lupti cu matematica. Cat despre facultate... cum s-a mai spus: oricum e posibil sa dai admitere si in plus de asta cel mai probabil vei face meditatii daca vei vrea sa iei o nota foarte buna deci nu va conta prea tare profilul la care mergi.