| catalinaa_1028 a întrebat:

Heei:*. Trec anul acesta clasa a9a si am intrat la mate-info intensiv informatica. Am auzit ca este mai greu decat la simplu ( ceea ce este normal), dar as vrea sa stiu daca teza la info e chiar asa de grea.si daca la bac voi da "cea mai grea informatica" sau chiar matematica.

6 răspunsuri:
| withoutme a răspuns:

Daca inveti constant nu iti va fi greu. e chiar usor la info in a 9a fata de teza din a 10a.

| Ale_8242 a răspuns:

Nu e chiar atât de grea informatica atâta timp cât înveţi de la început. Dacă sari chiar şi o lecţie, eşti pierdută. Şi bacul nu e neapărat să-l dai la info. Şi din câte am auzit de la alţii, bacul la mate nu e atât de fioros dacă te pricepi cât de cât.

| hackey a răspuns:

Cel mai mult conteaza profesorul. Matematica nu are nicio relevanta cu informatica.
ex. mate 6-7 info 9-9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti pune pe picioare cu matematica fara profesor www.matepenet.110mb.com

| Vlad1100 a răspuns:

Intensiv informatica zici... Eu tocmai am terminat a-9-a la intensiv informatica. In Iasi. Teza nu va fi asa grea la info...depinde de profesori. Mai greu mi-a fost la matematica.

| nicoletakissu a răspuns:

Matematica se leaga de informatica si inverswinking. Stiinte ala naturi e cel mai greu profil cryingEo faceam doar o ora pe saptamana d informatica si deja era prea mult. Acum depinde daca te descurci cu ea de la inceput. Dar eu cred ca e destul d grea in a 9-a pentru ca nu sunt notiuni de calculator, e matematica in limbaj d calculator big grin. Acum succes!