| Andreea2629 a întrebat:

Heey TPU, am mare nevoie de ajutor, nu stiu la ce profil sa ma duc la anul la liceu sad eu fiind clasa a 8.Am de ales dintre mate-info si filologie (filo).La facultate as vrea sa dau la medicina,sau la management, sau ceva cu limbile straine. Daca as da la filo m-as mai putea duce peurma la medicina, daca as face pregatire? sau imi mai puteti recomanda facultati pentru cele 2 profile? multumesc anticipat :* :3 ^w^

Răspuns Câştigător
| BTWIN a răspuns:

De la mate-info poti da aproape oriunde vrei... Daca esti buna la mate si te descurci, ar trebui sa dai aici, insa daca vrei medicina, ar trebui sa alegi bio-chimie(unde faci cam tot atatea ore de mate si romana).

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Daca vrei Medicina mai bine faci Stiinte ale naturii. Daca nu stii exact unde vrei sa mergi poti sa faci Matematica-Informatica-faci si Simbi straine. La Filologie faci doar disciplina Stiinte, deci iti va fi greu de acolo sa mergi spre Medicina.