| Marymary733 a întrebat:

Heey TPU,sunt in clasa a IX-a (real)am destul de mult de invatat si imi e destul de greu,nu stiti vreo metoda prin care pot invata mai repede, fara sa tocesc?

2 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Buna! Incearca sa intelegi ceea ce inveti, sa stii despre ce este vorba in lectie, nu incerca sa memorezi lectia ca si cum ai memora o poezie.

| MonicaElena16 a răspuns:

Pai cred ai putea sa iti notezi schemtic lectiile.Asa reusesti sa inveti mai logic, sau poti sa te concentrezi in clasa in timp ce ti se preda.