| Chichirita_Alexx_1996 a întrebat:

Hei!, astăzi sau afișat notele de la evaluarea naționala si am luat. 6, 75 la.română, as vrea sa fac contestație dar nu sunt sigur.
Îmi poate spune cineva care a facut asta daca ia scazut sau ridicat

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna!
O verisoara a facut contestatie acum 2 ani, tot la limba romana. Ei au afisat 9.45, iar dupa contestatie a iesit la iveala adevarata nota : 9.80.
De cele mai multe ori ( in proportie de 70 % ) notele se maresc.
Eu iti recomand sa incerci. Poate vei obtine o nota mai buna!
Bafta!

| Daniellllll1 a răspuns (pentru SimonaCristina):

Ar pute sa-mi scada doar pe motiv ca "ai facut contestatie "?

| SimonaCristina a răspuns (pentru Daniellllll1):

Nu! Nu au niciun motiv sa faca asta. Este datoria lor sa recorecteze lucrarea la cererea elevului.

| ZippiAndrei a răspuns:

Daca nu ai facut pana azi la ora 20, nu mai poti sa mai faci.