| madalina15 a întrebat:

Hei buna! Am si eu nevoie de ajutorul vostru, anul acesta sunt in clasa a 9-a la profilul protectia mediului si nu stiu ce materii o sa fac, dar in special la romana ce cartii trebuie sa citesc. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Claudiw a răspuns:

Pai o sa ai 2h de biologie vegetala, 2h de chimie, 2h de matematica, 4h de romana, 1h de fizica, 2h de franceza, 2h de engleza, 2h de geografie, 2h de istorie, 1h de logica, 1h de info, 1h de sport, 1h de religie, 1h de desen, 1h de muzica si cateva ore legate de profil...

3 răspunsuri:
| Claudiw a răspuns:

Nu, eu sunt la Stiinte ale Naturiibig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa stiu sa iti raspund doar ce carti vei avea nevoie.
Mara-I.Slavici
O faclie de paste-i-l.caragiale
Poezii-T.Arghezi
Gargantua si Pantagruel(nu mai stiu exact de cine e scrisa dar gasesti pe google)
Romeo si Julieta(William Shakesper)
Micul Print-Antoine de saint exupery
Amintiri din copilarie-I.Creanga
O noapte furtunoasa
Nunta-n cer(Eliade parca)

| madalina15 explică:

Claudiu esti la acelasi profil?