| RxP a întrebat:

Hei! Daca la evaluarea nationala la matematica am tras cu pixul o linie din greseala (ca l-am scapat din mana cu varful spre lucrare) mi se anuleaza?straight face Adica se considera semn? :-s

4 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Nu cred

| kattya96 a răspuns:

Nu ti se anuleaza. Doar nu o fi cat pagina de mare. Sper ca ai scris si tu ceva peste ea. Oricum nu iti scade si nu se considera semn, daca e cu acelasi pix.
Sa iei nota mare :*, ca eu am facut varza big grin

| Andreea6031 a răspuns:

Nu cred ca e atat de evident incat sa iti anuleze lucrarea. Stai linistita ca daca era semn, parerea mea e ca iti spunea chiar in sala si te punea sa rescrii lucrarea.

| Marionette_2596 a răspuns:

Nu cred ca se anuleaza.Nu prea e asta scopul lor iar eu nici nu am auzit de asa ceva...De exemplu si eu am o problema de genul asta.La matematica am sters cu picul, iar apoi am scris cu acea parte albastra a picului, carioca.Si clar, e un contrast intre stilou si carioca insa se vede ca e acelasi scris si nu e fooarte mult chiar.cateva calcule.Asa ca.la tine nu cred ca e asa grav.Liniste'te si mult succes tuturor! Sa speram ca profesorii vor fi intelegatori si competenti!happy