| Nicole9002 a întrebat:

Hei eu vreau sa devin psiholog dar la scoala pe ce trebuie sa ma axez mai mult? ce materie ma ajuta la asa ceva?

2 răspunsuri:
| ChiarEu2 a răspuns:

E super greu sa ajungi psiholog! Pe langa cei 3 ani de facultate mai faci inca 2 ani de masterat si ca sa iti deschizi cabinet iti trebuie cel putin 1 miliard lei vechi + cateva pile.

Daca vrei sa fii profesor de psihologie intr-o scoala, pe langa licenta si masterat iti mai trebuie un modul care dureaza 2 ani si se face in paralel cu pregatirea pentru licenta!

Apropo, e foarte mult de invatat! Nu e o facultate prea buna... Tu decizi... Si mie mi-ar fi placut. Sora mea e licentiata in psihologie si nu rezolva prea multe. Eu mi-am pierdut sansa de a da la psihologie ca la admitere iti cere si media la psihologie din clasa a X-a!

Ca sa raspund fix pe intrebarea ta, iti trebuie psihologie, putina engleza si, evident, romana!

Bafta!