| BlackBi a întrebat:

Hei ..Imi puteti spune Motivatia lui Walt Disney de a creea compania de animatie, filme si parcul DisneyLand?
RASPUNS URGENT!

MULTUMESC
Dau fundoi

3 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Banuiesc ca omul avea o pasiune pentru asta si a incercat, nu cred ca in planul initial erau aparitia atator lucruri si clar nu cred ca se gandea ca va ajunge cea mai mare companie. (Companie care a cumparat LuckasFilm, Marvel si Pixar)

| ancaelena24 a răspuns:

As crede ca motivatia companiei Walt Disney a pornit de la un om, care printr-un desen a reusit sa duca (dupa zeci de ani) la cea mai mare companie de realizre a desenelor animate. Motivatia ar fi de a bucura oamenii de orice varsta cu magia desenelor animate (pe atunci nu erau desene frumoase) si de a scoate profit din ceva ce le face placere. Se spune ca fiecare desen pleaca de la un adevar (uneori tragic) iar acest lucru ii motiveaza sa creeze desene pentru copii din intreaga lume.Fiecare desen sau fil are un mesaj preconeput si bine gandit de a duce la maturizarea si gasirea de sine a personajului principal si al celui care il vizioneaza. Sa sti ca munca asta nu e usuara caci sunt sunte de desenatori, care lucreaza 2 sptamani pentru 3 secunde de fim, iar in medie ca sa creezi un film dureaza cam 20 de ani. Asta inseamna ca ei iubesc ceea ce fac asa ca asta ii motiveaza, si asta i-a motivat si la inceput. Succes si funda?

| BlackBi explică (pentru ancaelena24):

Walt Disney este o persoana si de asta am nevoie sa stiu motivatia sa.