| Nume30421 a întrebat:

Hei, oamenilor. Sunt la un liceu de mate-info, intensiv info. Super, nu?

Oricum... La ce facultate sa merg? Cum se impart facultatile (de exemplu ce e un ASE si din astea)? Si ce se intampla mai exact intr-o facultate?

Oare cum o sa imi aleg una, chiar nu stiu. Macar sa am o idee de "categoriile" pe care se impart... Uu, oare vom primi carti din alea cu toate facultatile cum am primit la intrarea la liceu?

Raspundeti cat mai LUNG si cati mai MULTI, dezvoltand toate chestiile astea, iar eu o sa va dau probabil o funda, daca o sa imi dau seama cum. Chiar si un "vot", orice ar mai insemna si ala... (New here, yay!)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm, la facultate te duci in functie de ce vrei tu sa faci in viitor. Intradeva ASE are mai multe ramuri, dar toate sunt bazate pe acelasi lucru economia. gasesti detalii pe site ul lor.

Ce sa se intample intr o facultate? Pai nimic special, mergi la cursuri (daca vrei ca sunt optionale in general), mergi la laboratoare si in sesiune dai examenele.

Nu nu vei primi o "carte cu toate facultatile" in cel mai bun caz vei primi brosuri pentru fiecare facultate in parte

2 răspunsuri:
| Firescu_Dragos_1993 a răspuns:

Păi la finalul liceului o sa primesti un carnetel in care scriu toate facultatiile la care te poti duce in functie de medie. Ti.as sugera Timisoara sau Bucuresti, dar depinde de media ta! Funda?

| Nume30421 explică:

Oh, mersi de raspunsuri. Si am reusit sa dau o funda! Totusi nu stiam ca trebuie sa aleg doar un raspuns, hmm...