| flytothemoon a întrebat:

Hei TPU... Am ceva mai diferit de alte întrebări... Păi totul a început acum 2 săptămâni... când am visat că mami suferise un accident de maşină. Se făcea că un Ww bleomarin a venit cu viteză şi a luat.o pe capotă...Visul m.a derutat total şi îmi este frică să nu se întâmple. Păcat că şi azi noapte am visat ceva de genul doar că mătuşa mea ( sora mamei de 30 de ani ) suferise şi ea alt accident...

Răspuns Câştigător
| hackerulxxx a răspuns:

Ce sunt cosmarurile?

Reprezentari onirice incarcate de tensiuni inconstiente care ies la suprafata in continuturi, de cele mai multe ori agresiv - violente, in timpul somnului, cosmarurile sunt forme de descarcare atat a impulsurilor primare cat si a afectelor pe care in mod constient nu ne dam voie sa le simtim si gandim. Pe de alta parte, cosmarurile pot aparea si in urma unor evenimente traumatizante parcurse recent sau de-a lungul existentei (accidente, moartea cuiva apropiat, instalarea unei boli precum neoplasmul etc). Funda? happy

3 răspunsuri:
| Denyisssa a răspuns:

Ce tgandesti visezi.Nu te mai gandi si nu vei mai visa acest lucru :* :* :* PS:Visele nu sunt reale, sunt imaginatia ta.

| Denisake11 a răspuns:

Nu te mai gandi. E doar un vis!
Tine la ele cat mai poti!