| KatyB a întrebat:

Am intrat la un liceu, profil filologie, a 2 a optiune.Prima optiune era filologie bilingv engleza, dar ultima medie a fost 9.30 iar eu aveam 9.22, deci nu m-am incadrat. Ceea ce vreau sa stiu este daca ma pot transfera la bilingv pe sem.2, tinand cont de faptul ca eu sunt sigura ca voi avea medie foarte mare pe sem.1.Cel mai complex raspuns primeste funda.happy

Răspuns Câştigător
| Diiana232997 a răspuns:

Depinde cate locuri mai sunt la filologie bilingv engleza.
De exemplu la mine la toate profilele au fost 30 de locuri si toate s-au ocupat, in alti ani se ocupau 28 (dupa repartizare) iar 2 erau lasate pentru transferari sau cazuri speciale.

Daca mai este loc la bilingv eu cred ca te vei putea transfera. Numarul maxim este de 30 de elevi.

1 răspuns:
| fansmiley13 a răspuns:

Eu zic ca daca mai sunt locuri la bilingv ai putea sa te transferi de pe sem 2 adica banca libera ceva de genu