| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, directorul ne-a comunicat ca din zilele urmatoare vom depozita telefoanele mobile intr-un recipient iar in pauze le vom lua... Eu ce fac acum, o sa fie greu ca o sa imi fie ca un du-te vino, du-te vino sa iau telefonul din recipient. Ce credeti, o sa se puna in aplicare la liceul meu legea asta intocmai cum ne ameninta directorul si in toata tara? Mie daca imi fura telefonul cine mi-l plateste? Idiotul de Liviu Pop care da numai legi tampite in invatamantul asta? Ma bate gandul sa il las si acasa, insa in pauze ce fac ca ma plictisesc, pe telefon trece timpul mai repede. De ce cretinul ala de Liviu Pop a dat legea asta, nu ii vad rostul. Nu mai suport invatamantul asta romanesc. Pe langa ca e de **** se pomeneste si ministrul invatamantului sa dea legi aiurea. Sa depoziteze si profesorii telefoanele cand vin la ora, ca proful de religie toata ziua sta pe el.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Serios? Vai ce "destept" esti! Nu-mi dau seama cum nu te-au pus ministru. Pentru simpla ta informare sa stii ca in multe tari civilizate se practica asemenea metode. Un exemplu: http://bit.ly/2reEpuP
Stii sa jignesti pe un om care nu se poate apara dar nu te gandesti ca poate au dreptate cei ce au facut legea!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nasol ministrul asta.o fi el cum o fi, da asta e o lege interesanta.
Oare ce o sa faceti fara telefon la ore, chiar o sa fie nevoie sa fii antent ...hmmm greu

| LPCTSTR a răspuns:

Eu nu dau absolut niciun telefon, mai bine il arunc pe geam, dar lor nu le dauwinking

| IIIshaneIII a răspuns:

Iesisti in strada copii, lighioanele alea de la putere, o sa interzica telefonul si pe strada, sau poate vei fi nevoit sa faci,, scoala de telefon,,

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Daca s-ar fi aplicat asta cand eram eu la liceu ramaneau repetenti multi din clasa, if you know what i mean.Mda,la partea cu invatamantul romanesc sunt de acord cu tine ca-n mare parte e de cacao si cum ca iti e frica sa nu-ti fure telefonu.Lasa-l acasa sau ascunde-l printr-un caiet ceva.Sunt curios cine dracu sta sa controleze fiecare copil in parterolling on the floorincearca sa-l lipesti cu o banda izoliera pe o pagina de la mijlocul caietului