| GeorgiSx a întrebat:

Hei TPU.
Eu trec clasa a 7.Am auzit ca e cea mai grea clasă din gimnaziu.
-Până la ce oră cel târziu se țin cursurile?
-Cum e chimia dar civica?
-La biologie se mai da vreun proiect de făcut,gen insectar,ierbar etc.)?
-Ce părere aveți despre clasa a 7, greu sau ușor?

Răspuns Câştigător
| nlko a răspuns:

De ce crede toata lumea ca clasa a7a e cea mai grea din gimnaziu?!
Civica e o materie usoara, nu ai multe de invatat.sunt lectii despre grupuri sociale, constitute, puteri in stat etc.
Chimia e foarte logica. Trebuie sa ai doar un profesor bun.
La biologie faci anatomie, deci nu cred ca veti avea un proiect gen insectar: ))
E o clasa obisnuita.
Succes!

1 răspuns:
| LuizaLiza98 a răspuns:

Fata mea, laughingmai uşor! nu te mai stresa atât! Mulţi am trecut prin clasa a7a şi n-am murit niciunul. civica îi ce-a mai uşoară materie dintre toate, chimia nu-i grea deloc atâta timp cât timp eşti atentă la ore, în prima luna ţi se v-a părea greu dar nu e deloc aşa. La biologie o să vă mai dea să faceţi câte-un proiect ceva dar depinde şi de profesor (dacă şti ce zic ) laughing Ar trebui să-ţi faci griji pentru limba română, pentru matematică nu pentru alte materii care de fapt sunt cele mai uşoarewinkingÎncearcă să stai cât mai atentă la ore iar în rest totul va fi floare la ureche. happy Eu îţi doresc mult succes în noul an şcolar şi să ai parte la cât mai multe note bune! :*
Aah şi să nu te mai prind cu întrebări de genul pe aici!