| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a întrebat:

Hei TPU...
Pe 2 septembrie mie mi-a murit catelul...era bichon si l-a calcat masina...El ma iubea enorm si eu pe el si il aveam de 6 luni...de fapt in ziua urmatoare dupa moartea lui implinea 9 luni de cand s-a nascut.
Acum un membru al familiei a adus acasa un alt catel...este pechinez dar are culoarea aproximativa ca a celui care a murit urechiusele aproape la fel dar are codita mai stufoasa.
Dar de cand a intrat in curte, ne-a iubit pe toti membrii familiei si mai ales pe mine exact ca catelul care a murit.
Credeti ca fostul meu catel s-a reincarnat in acest caine desi acesta are varsta cred ca 1 an si ceva deci s-a nascut pana sa moara celalalt?
Ce ziceti?

3 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Imi pare rau stiu cum este sa-ti moara catelul ca si al meu m-i-a fost calcat de masina in fata mea si a murit pe loc.sad Cainele este singura fiinta de pe Pamant care isi iubeste stapanul mai mult decat pe el insusi.Si in cazul tau cred ca, catelul simte iubirea ta.Ma bucur ca a-ti avut puterea sa luati alt catel.eu nu am mai luat catel in schimb am ramas cu pisicuta.

| Adrian926a a răspuns:

Pai daca crezi in reinacarnare inseamna ca si tu o sa te reincarnezi si nu o sa mori niciodata laughing

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx explică:

Nu am vrut sa mai iau ca mai aveam unul...dar crezi ca s-a reincarnat in catelul aesta? Adica stiu ca toti cateii isi iubesc stapanii dar acesta m.a iubit din prima ora din care m.a vazut si fiecare caine se comporta intr.un fel dar am mai avut si nu s.au comportat ca acesta care a murit...dar catelul acesta da...se poate sa se fi reincarnat catelul care a murit? (Lucky sau Lachi)