| MuFfiN3097 a întrebat:

rasfoiam o carte de romana si am gasit intrebarea:Care este rolul cratimei dintongueoteca frigand in soare si-un glas nebun de graur. puteti sa-mi ziceti si mie raspunsul? nici mama si nici tata nu a stiut

Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Marcheaza pronuntia intr-o singura silabe a doua parti de vorbire diferite. Asta e unicul raspuns, deoarece nu ai poezie. Daca ar fi fost versuri, mai puteam adauga ca se pronunta intr-o singura silaba pentru a pastra rima si masura versurilor. Sper ca ti-am fost de folos!

1 răspuns:
| MuFfiN3097 explică:

Dau fundita