| MeMe123 a întrebat:

Voi mai primi alocatia daca am terminat clasa a XII a? pe luna Iulie am primit-o. Stie cineva, ceva?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ultima Alocaţie de stat trebuia s-o iei pe luna Mai ( se primeşte în Iunie ) când s-au absolvit cele 12 clase de liceu happy
Totuşi, am observat că vi s-a dat alocaţia şi pe luna Iunie ( chiar dacă nu ar fi trebuit ) - probabil pentru ca să primiţi măcar o alocaţie majorată/dublată şi să nu vă simţiţi nedreptăţiţi laughing

Chiar dacă faci facultate/postliceală, NU mai primeşti Alocaţie de stat!
Cel mult, dacă ai rezultate foarte bune, poţi primi BURSĂwinking

Toate cele bune!

| CristinaSNC a răspuns:

Daca ai terminat a 12-a si ai peste 18 ani nu mai primesti.

| Tinna666 a răspuns:

Nu mai primestilaughing ne-au taiat alocatia exact cand trebuia sa vina de 80 lei laughing

| MeMe123 explică (pentru Tinna666):

laughing eu am primit ultima in valoare de 82 lei laughing macar atat laughing

| Tinna666 a răspuns:

Pe bune? pai cum asa? eu am primit ultima alocatie de 42 lei laughing noo, asa ceva nu e corect laughing

Răspuns utilizator avertizat
| DennySa660 a răspuns:

Nu vei mai primi, asa i-a venit si surorii mele si a zis postarul ca a fost ultima data.