| Ali123 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a, si am luat nota foarte mica la matematica.Fac meditatii de la inceputul anului iar cand am vazut nota..am zis sa-mi schimb profesorul..mentionez ca mergeam foarte des, peste 2 ore..de vreo 4-5 ori pe saptamana. La romana am luat nota buna.Mi-e frica ca mai am putin timp si mie imi trebuie 7 in examen..Credeti ca pot sa recuperez de un 7?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stii ca tine doar 10% de profesor, 90% tine de tine. Poti schimba profesorul, dar trebuie sa stii ca in fiecare zi, pe langa meditatii, trebuie sa lucrezi tu, singura, macar 2-3 ore, iar in week-end dublu. Nu poti recupera daca te bazezi pe meditatie si pe cateva ore razlete de lucrat individual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va dat pomana curata.
Cel putin subiectul 3 a fost de tot rasul.
Daca faci bine partea 1 si 2 iei 7 din start.
Partea 1 nu cred ca nu ai putut sa o faci.
Nu pot sa-mi imaginez elev de a 8a sa nu faca partea aia.

| Georgeeeee a răspuns:

N-are legatura profesorul, simularea a fost foarte grea ca sa luam note mici si sa ne punem pe invatat, examenul va fi mai usor

| Ali123 explică (pentru Georgeeeee):

Am luat 3, 5...

| Brigaela a răspuns (pentru Georgeeeee):

Hei, simularea a fost suspect de usoara, totii copiii si profesorii au fost extrem de surprinsi de cat de facile au fost subiectele. Nu te astepta sa fie mai usor examenul, e putin probabil.