| CoCaCoLa a întrebat:

Heii TPU
sunt clasa a8a si imediat o sa dau examenele nationale
am aflat ca anul acesta este anul lui Caragiale si asa am auzit ca de obicei se dau subiectele de examene daca este ziua a ceva scriitor de a nostru important
daca stiti ceva tste nu imi trimiti ca sa mai exrsez si sa imi spuneti cam din ce ar putea sa ne dee... thinking

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu te baza pe aniversari.La minister se alcatuiesc mai multe subiecte care sa cuprinda pe cat posibil toata materia.In ziua examenului se extrage un singur subiect. Poate fi Caragiale sau nu.Invata tot.

| Limpede a răspuns:

Intra pe http://subiecte2012.edu.ro/2012/evaluarenationala/ si ai modele de lucru. E pe site-ul ministerului, cu siguranta e de folos.

| catalinut7 a răspuns (pentru Limpede):

Mersi frate *!*
[___]