| xStilusX a întrebat:

Hello. Am o nelamurire. Sunt clasa a XII-a, vreau sa dau la facultatea de limbi si literaturi straine Bucuresti, doresc sa studiez engleza si italiana/rusa/ucraineana ( aici inca ma gandesc ). Intrebarea mea este: trebuie sa dau examen la ceva? Asta nu am inteles prea bine, am citit undeva ca se intra numai pe baza mediei de la BAC, alteori am citit ca se poate da examen la engleza, o fosta colega de liceu mi-a zis ca ea nu a dat admitere. Si inca un lucru: care limba o iau de la zero? Limba A sau limba B? Va multumesc MULT!

1 răspuns:
| Tanasiri a răspuns:

Si eu sunt in clasa a XII-a si ma gandeam sa dau la facultatea de limbi ( pe domeniul limbi asiatice ), iar dupa ce am mai adunat informatii, am aflat ca trebuie sa dau admitere la respectivele limbi ( deci nu le invatam de la 0 ..asa cum imi imaginam, ci din contra... am nevoie de niste cunostinte in respectivele limbi ).In legatura cu limba A sau limba B ..nu stiu detalii, dar te sfatuiesc sa intri pe site-ul facultatii la care vrei sa dai si sa cauti informatii happy