| Ceausescu_Malina_1990 a întrebat:

Hello! Ce credeți ca va pica anul acesta la Bac, l la romana? Sunt curioasa sa aud și părerile altor persoane.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Eminescu va pica.

| Ceausescu_Malina_1990 explică (pentru MihaiNicu23):

Eminescu s-a dat anul trecut la simularea celor de clasa a 11a, profil real și a căzut și anul acesta, tot la cei de clasa a 11a, profil uman

| CLaudia2812 a răspuns:

Depinde la ce profil esti. Eu zic ca va fi proza la subiectul 3, ma refer la real. Roman interbelic, ori Ion, ori Ultima Noapte ori Enigma Otiliei. Mici sanse sa fie poezie, eu nu vreau laughing

| Ceausescu_Malina_1990 explică (pentru CLaudia2812):

Da...dar la simulare au căzut deja toate romanele interbelice. La filologie a fost Ultima Noapte, iar la real a fost un roman interbelic la alegere

| Ceausescu_Malina_1990 explică:

Dau funda!