| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU!

Am nevoie de niste păreri despre niște licee din capitală.

Anul acesta sunt clasa a VIII-a si sunt indecisă asupra liceului.

Vreau să merg la un profil de matematică-informatica ( simplu, nu intensiv engleza sau info) la unul dintre liceele:
-CN Tudor Vianu
-CN Mihai Viteazul
-CN Gheorghe Șincai

Estimez că Media mea de admitere va fi destul de mare (în jur de 9, 65), decizandu-ma astfel asupra acestor opțiuni de licee.

As dori păreri/sfaturi despre licee.(nu statici).

Mulțumesc anticipat!

Fundalaughing

Răspuns Câştigător
| AnnaMarrria a răspuns:

Vianu e f bun pe mate si in sincai catedra de mate e super oke. In Viteazu e cam nasol la mate info. In schimb in sincai catedra de info e varza. Daca vrei sa faci si mate si info mergi in vianu

| Allexiiiaaaaaa786 a răspuns (pentru AnnaMarrria):

Mulțumesc frumos!

| Allexiiiaaaaaa786 a răspuns (pentru AnnaMarrria):

Ok! Mulțumesc pentru părere! Precum Vianu era primul pe lista mea, următorul fiind Șincai.Viteazul era a treia opțiune, neștiind sigur dacă să-l păstrez sau să-l înlocuiesc cu Moisil.